Iga Mościchowska

Projektant, badacz, wykładowca, mentor, certyfikowany trener

Projektowaniem doświadczeń zajmuję się od 2007 roku.
Z wykształcenia jestem socjologiem, ale od lat specjalizuję się w tworzeniu produktów cyfrowych. Przebyłam drogę od badacza użyteczności, poprzez projektanta i dyrektora UX, do konsultanta i trenera.

Przez ostatnie 10 lat miałam okazję pracować przy projektach dla takich klientów jak eBay, Tauron, KGHM czy WSiP. Jako konsultant, mentor Google oraz opiekun merytoryczny studiów User Experience & Product Design na AGH mam ciągły kontakt z problemami projektowymi. Prowadząc szkolenia dla firm dzielę się doświadczeniem i pomagam w rozwoju kompetencji produktowych.

Jestem praktykiem, nie teoretykiem

Jako projektant UX pracowałam zarówno w software house, jak i w agencji interaktywnej. Przez 6 lat w Witflow rozwijałam zespół projektantów i badaczy UX, z którymi realizowaliśmy projekty aplikacji mobilnych i desktopowych, tworzyliśmy rozbudowane produkty konsumenckie i biznesowe dla firm z Polski i zagranicy. Dzięki temu doświadczeniu mogę teraz pomagać swoim klientom w rozwijaniu zespołów UX in-house, świadcząc usługi szkoleniowe, mentoringowe i konsultingowe.

DOŚWIADCZENIE WITFLOW

3
klientów z top 10 polskich firm
9
lat na rynku
30
start-upów

Jestem współautorką książki Badania jako podstawa projektowania user experience

Książka powstała z dwóch powodów. Po pierwsze – żeby pokazać, że nie tylko warto, ale wręcz trzeba inwestować w badania. Po drugie – żeby zebrać zestaw praktycznych porad i dobrych praktyk dla projektantów i badaczy. O historii powstania książki posłuchasz w odcinku podcastu Nie tylko design z moim udziałem.

Planowanie UX wymaga odpowiednich narzędzi

Na bazie moich doświadczeń stworzyłam narzędzie, z którego możesz skorzystać wraz ze swoim zespołem, aby odpowiednio zaplanować badania UX.

Kanwa planowania badań pozwoli dobrać właściwe metody do pytań badawczych całego zespołu, a wszystko to w trakcie efektywnych warsztatów.  Wydrukuj kanwę w formacie A0 lub A1, przygotuj mazaki i karteczki samoprzylepne, zaproś cały zespół i wspólnie uzupełnijcie dane!

Stworzyłam studia podyplomowe User Experience & Product Design na AGH

Na tych studiach łączy się dwa światy – projektanta UX i kierownika produktu – pokazując, że projektowanie zaczyna się od zrozumienia użytkowników i ich problemów, a decyzje projektowe wykraczają poza decyzje odnośnie do wyglądu interfejsu. Prowadzimy już szóstą edycję, a za każdym razem zapisy na nasz kierunek kończą się błyskawicznie – po dwóch minutach mamy komplet studentów!

Wystąpiłam na ponad 40 konferencjach

Podczas prelekcji mówię o tym, jak badać potrzeby użytkowników, tworzyć strategię produktu, projektować przyjazne interfejsy czy uczyć swoich współpracowników, czym jest UX. Zależy mi, aby moje prezentacje były jak najbardziej interaktywne i angażujące. Reakcja publiczności konferencji UX Poland 2018 pokazuje, że słuchacze doceniają moje starania.

Wybrane publikacje

Chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem w różnego rodzaju publikacjach.
Co roku współtworzę projekt badawczy na temat dojrzałości polskiej branży UX.

Raport o branży UX i Product Design 2018

Zapraszam Was do zapoznania się z wynikami badania oraz do dyskusji na temat dojrzałości UX w Polsce.

przejdź na stronę raportu

Masz dodatkowe pytania?
Interesuje Cię szkolenie dla firmy?

Skontaktuj się ze mną. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Zapisz się do powiadomień, a informacje o nowych szkoleniach i materiały edukacyjne dostaniesz prosto na maila. Zero spamu.